מנדל עפרה

שנת לידה 12/03/1966
שנת פטירה 09/06/2013
מקום לידה ישראל
מקום פטירה קיבוץ יקום

עפרה מנדל
מותה החטוף, העלום מצא אותה בעודה באמצע חייה, בת ארבעים ושבע בלבד.
אישה צעירה, חייה מלאים בהווייתה, בעבודה, בתרבות ובקשרי חברות.
עפרה נולדה, גדלה ובגרה כאן ביקום בינינו, בין קבוצת חברי הילדות והנעורים ואף קבוצת ההורים. כפי שאופיינו הקשרים בינינו באותה תקופה וכהורים לקבוצת בני גיל אחד, גידלנו את יחד את ילדינו. קשרים עמוקים נרקמו בינינו ונמשכים במהלך השנים.
עפרה זכורה לי מיום לידתה כתינוקת קטנה וצנומה, עם פנים מלאים ולחיים תפוחות, שיערה בהיר ועורה לבנבן. היא הביעה נוכחות ומשכה תשומת לב ברורה גם עם גוון קולה המיוחד.
גם כילדה וכנערה אי אפשר היה להיות אדיש כלפיה. היא ידעה לעמוד על דעתה בנוכחות ברורה, נאמנה לחבריה וחרוצה.
כך גם בהמשך חייה לאחר שהחליטה לעזוב את הקיבוץ ולחיות כעצמאית בעיר – בנתה לעצמה חיים על פי דרכה, באופן שהתאים לה. היא בנתה עצמה מבחינה מקצועית והשתלבה בתחום המיחשוב.
קשריה של עפרה עם ההורים, יונה ז”ל ותמר, תבדל לחיים ארוכים, ועם אחיותיה ערה ועדי היו חמים ורצופים בשנים האחרונות לאחר לידתם של יעלי ויונתן אחייניה, הרבתה לקחת חלק בטיפול בהם ויצרה איתם קשרים חמים ומשמעותיים ביותר, גם עבורם וגם עבור עצמה. בסופי שבוע ובחגים ובכל עת שנדרשה עזרה, היתה באה לכאן ליקום, מטפלת בילדים, מטיילת ומשחקת איתם.
אני רואה אותה לנגד עיני בהגיעה ליקום בשבת בבוקר, פוסעת לה בנחת לעבר הבית, חגיגית ובלבוש נאה בציפייה לקראת הפגישה עם אמה וכל המשפחה.
גורל החיים מהתל בנו החיים לעתים. אני רוצה להאמין שמותה בא עליה בחטף וללא סבל מיותר. נתנחם באמונה זו.
תמר יקרה, עדי וערה
יעלי ויונתן,
בצער רב אנו נמצאים כאן היום ומלווים את עפרה יקירתכם.
חייתם יחד כמשפחה צנועה וחמה בה לכל אחד מכם היה מקום מיוחד משלו. אני מאמינה שמחשבותיה האחרונות היו אודות משפחתכם האהובה עליה ואודות החיים המלאים שבנתה לעצמה בכוחות עצמה.
יהי זכרה ברוך, לכם בני המשפחה ולנו כל מכריה ואוהביה.

דברי הספד / מירי רצון
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן